Hírek

2024. Január 15. 06:00, hétfő | Sport
Forrás: MTI

Andreas Nilsson tíz év után távozik a Veszprém kézilabdacsapatától

A svéd beálló, Andreas Nilsson nyáron tíz év után távozik a bajnoki címvédő Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapatától.

A klub honlapjának vasárnapi beszámolójában felidézik, hogy 2022-ben a svéd válogatott beálló 2025-ig meghosszabbította szerződését, ám a közelmúltban, az őszi szezon végén kérte a megállapodása felbontását családi okokból. A vezetőség ezt lehetővé tette, hiszen nagyon sokat köszönhetnek Nilssonnak, aki tíz éve érkezett Veszprémbe, és a mostani idényben például ő a csapatkapitány.

A játékos eddig 421 mérkőzésen 1320 gólt szerzett a magyar csapatban. A bajnokságot ötször, a Magyar Kupát hétszer, a SEHA Ligát háromszor nyerte meg, a Bajnokok Ligájában kétszer játszott döntőt.

"A legfontosabb éveimet töltöttem Veszprémben, ami a második otthonom lett, de a családom miatt ideje hazamennem" - nyilatkozta Nilsson, aki a göteborgi Önnered csapatában folytatja pályafutását nyártól.